Op zaterdag 22 april is de natuurcursus voor liefhebbers afgerond. We verbleven geruime tijd op de Kampina en zagen zowel de landschappen heide, bos, landbouwgronden als het beekdal voorbij komen. We kregen een galavoorstelling van niet 1 niet 2 maar wel 4 Boompiepers tegelijk. Ook de Zwarte Specht liet zich meerder malen horen. De reeën liepen door het veld. De bosbessen stonden volop in bloei, samen met paardenbloemen, viooltjes, speenkruid, vogelkers, krent, eik, berk en weet ik al nog niet meer. Mochten de cursisten nog problemen gehad hebben met de verschillen tussen dag-, nacht- en micorvlinders, we zagen ze alle drie. We zagen kevers, hommels, en gelukkig ook muggen. En we waren ook nog 8 minuten gewoon stil. En in die tijd componeerden we een gedicht dat terug te vinden op de pagina’s van cursus voorjaar 2010. Alle onderwerpen uit de cursus kwamen de laatste dag wel zo´n beetje voorbij.
Het was een goede afsluiting van een cursus die door enthousiasme en inbreng van zowel docenten als cursisten geslaagd is te noemen. Het cursusteam gaat zich daarom op korte termijn buigen hoe n verder te gaan. Ze waren namelijk vrij spontaan begonnen en in het diepe gesprongen. Er bestaat al een wachtlijst voor een nieuwe cursus, dus er is eigenlijk maar een conclusie mogelijk, ze moeten gewoon verder. In de 2e helft van mei zal daar meer duidelijkheid over komen. Maar dat terzijde.
De deelnemers kunnen zich nu helemaal terecht natuurliefhebber noemen. Tevredenheid voerden de boventoon. Aan het slot van deze cursus is er maar een conclusie mogelijk, zowel de cursisten als docenten zijn geslaagd als volwaardig natuurliefhebber. We hopen dat de cursisten die lid zijn geworden hun weg weten te vinden in de vereniging. Laten we hopen op een: Wordt vervolgd. Docenten, cursisten en Loesje: Bedankt. |